Zbyněk Vyškovský - homepage
Hlavní stránka
Výlety
Modely F1
Motokáry
Software
DRT
Kniha návštěv
Kontakt atd.
Přihlásit

14. 4. 2002 Sosnová - Honda 390 v rámci Peugeot cup

14. dubna jsem nastoupil poprvé do Honda 390 závodu, v Sosnové v rámci Peugeot Cupu. Trošku si s námi pohrálo počasí...

Času bylo málo, volný trénink jsem skoro nestihl, kvalifikaci už naštěstí jo, jelo se na mokré trati na mokrých gumách, byla z toho sedmá pozice na startu.

Do první rozjíždky až na jednoho jezdce všichni nastoupili na mokrých gumách, ale trať už poměrně hodně osychala. Podařilo se mi relativně dobře odstartovat a po pár pěkných soubojích se dostat až na čtvrtou pozici. V polovině závodu se nejspíš začalo projevovat opotřebování pneumatik, či nastavení káry spíše na mokro (nebo možná jen jezdecká neschopnost na suché trati ;) ) a začal jsem trošku ztrácet, nakonec jsem klesl až na osmé místo. Nutno říct, že s mokrými pneumatikami jsme všichni prohloupili, za prvé z poloviny shořely, za druhé nás skoro všechny (až na vítěze) porazil Aleš Dorda na slickách startujicí až z předposlední řady.

Do druhé rozjíždky nastoupili už všichni na slickách, jenže ještě před samotným startem začalo pršet. Při pokusu o zahřívání pneumatik jsem to trošku přehnal, a dostal hned při nájezdu do zaváděcího kola hodiny, vrátil jsem se na svou kvalifikační pozici, ale vtom mi zdechl motor. Ten se sice podařilo rychle nastartovat, ale i tak jsem byl na startu až poslední. Nutno říct, že i během závodu jsem měl docela obavy, protože při akceleraci měl možná půl až jednovteřinovou prodlevu. Od startu byl vývoj závodu poměrně velký chaos, a byl jsem schopen jej zrekonstruovat až po obdržení výsledků :) Při výjezdu z druhé zatáčky těsně přede mnou došlo ke kolizi pěti či šesti kár, naštěstí se mi mezi nimi podařilo opatrně prokličkovat. Pak jsem nějakým způsobem dál stoupal v poli, sem tam někoho předjel a odhaduju, že v osmém kole jsem se dostal na první pozici. Na té jsem vydržel asi dvě či tři kola a udělal jsem první hodiny v druhé zatáčce a klesl tak na druhé místo. O kolo později jsem díky stejné chybě na stejném místě klesl o další pozici - za Vaška Svobodu, poté jsem jel raději trošku opatrněji, ale stále náskok stahoval, a v předposledním kole se mi podařilo jej při nájezdu na cílovou rovninku předjet.

Celkově z toho bylo nakonec čtvrté místo, o bod právě za Vaškem, v první jízdě jsem byl za ním o dvě pozice. V každém případě to byl pěkný závod, doufám, že ještě někdy takhle počasí neodhadneme ;)

Oficiální výsledky apod.

Nějaké fotky...

Kadeti...
photo photo

Startuju motor před první rozjížďkou, s ním bylo ještě problému víc než dost po celý zbytek dne :-(
photo

Tihle byli až za mnou, tedy aspoň na startu :)
photo photo

S desítkou (Jaroslav Sopuch) jsem bojoval tři kola o tehdy čtvrtou pozici...
photo

Záběr na Marvina.
photo

Martinovy rady, kdybych je pak v závodě dodržoval...
photo

Startovní pole dvě zatáčky před startem.
photo photo photo photo

A tady už se závodí...
photo photo photo

Povinné vážení po závodě.
photo photo photo

Čekání na start druhé rozjíždky, samozřejmě chytře už na slickách.
photo photo

Na konci zaváděcího kola, ja jsem ta tečka až úplně vzadu, to už pro mě v podstatě začal závod.
photo photo

Tuhle káru jsem na cílové rovince ještě stihl předjet.
photo

Tady už se opět závodí...
photo photo photo photo photo photo photo photo photo

Vašek v hodinách, počítám, že asi v posledním kole (?)
photo

Sto metrů před cílem.
photo

Sláva vítězům, čest poraženým.
photo photo photo photo photo

Valid HTML 4.01!