Zbyněk Vyškovský - homepage
Hlavní stránka
Výlety
Modely F1
Motokáry
Software
DRT
Kniha návštěv
Kontakt atd.
Přihlásit

26. 5. 2002 Vysoké Mýto - Honda 390 v rámci Mistrovství ČR

Druhý závod v rámci MČR se jel opět ve Vysokém Mýtě, předpověď byla deštivá pro pátek a víceméně slunečná pro další dny. Hm, dopadlo to přesně naopak.

V první kvalifikaci jsem se rozhodl zajet rychlé kolo a co nejdřív zajet do boxů, měl jsem dost málo paliva. Avšak čím rychleji člověk jede, tím víc seká chyb a tak jsem se na trati zdržel 13 kol. Bylo to právě včas, na váze jsem byl na limitu. Čas mě překvapil, za prvé to bylo provizorní pole, za druhé jsem oproti prvnímu závodu ubral celou vteřinu. Na druhou jsem vyrazil s víceméně stejným nastavením, jel trošku klidněji a snažil se káru na rozdíl od první kvalifikace trošku šetřit (proč jsou ty obrubníky v Mýtě tak hrbolaté? ;) ). Čas o 4 setiny lepší, ale zlepšil se Petr Pospíšil, takže jsem klesl na druhou pozici a v závodě mě čekal start z vnější strany.

A přišla neděle... Po necelých dvou hodinách spánku jsem vyhlédl ven a pršelo. Pořád. A nevypadalo to na zlepšení. Ve warm-upu jsem odjel tři kola, nabral pár litrů vody a začal shánět mokrou kombinézu, což se mi nakonec povedlo. Představa na začátku roku, že mokrá kombinéza je zbytečná, a že těch pár kol se dá nějak přežít, se ukázala býti hodně naivní. Před závodem jsem ještě trošku zvednul předek, protože kára jezdila více po podvozku než po pneumatikách. Ono se není co divit, když ty mokré gumy vypadají už skoro jako slicky ;)

Takže přišla první rozjížďka. V první zatáčce jsem hned jednu pozici ztratil, o kolo později druhou, když jsem v šikaně neměl odvahu vjet na mokrý obrubník, poté předjel v hodinách Pospíšila, který však rychle vybojoval pozice zpátky. Přišlo pár kol, které jsem jezdil samostatně, pak mě dojel Petr Šíma, později se k němu přidal ještě Marvin a Roman Štěpán. Dlouho jsem všechny tři úspěšně blokoval, ale dvě kola před koncem jsem příliš dlouho sledoval, co se děje za mnou, pozdě brzdil do zatáčky a hodiny byly na světě. Ztráta dvou pozic a nakonec tedy šesté místo.

Na druhou rozjížďku přijeli do boxů snad až na tři lidi (ze začátku pole Pospíšil a já) všichni s mokrýma gumama, ale trať se zdála dost suchá a na mokrých tak nakonec vyjížděli jenom dva. První zatáčka byla ještě trošku mokrá, z první řady jsme oba projeli, ale za námi došlo k hromadné kolizi. Na konci prvního či druhého kola jsem trošku neodhadnul nájezd na cílovou rovinku (jedno ze dvou míst, kde se ještě dost držela voda), prosvištěl jsem kolem Pospíšila a dostal se na první pozici. Krátkodobě, měl jsem pocit (naštěstí jen pocit), že jsem ho vyťuknul, tak jsem jej ještě na rovince pustil zpátky. Toho následně využil na mokrých gumách jedoucí Punčochář, když se po první šikaně (druhé místo, kde se drželo dost vody) dostal vedle mě a následující zatáčku jsme projeli bok po boku. Ve vracáku jsem byl ale na vnitřní straně, takže jsem pozici uhájil. Následovalo krátkodobé vyjetí z trati v zatáčce na horizontu, pád na čtvrtou pozici. Ale rychle jsem se dostal zpět, zvláště, když o kolo později na stejném místě vyletěl i Petr Šíma ;) O chvíli později jsem dojel Petra Pospíšila, netrvalo dlouho a předjel jej, rozdíl se ustálil na 2-4 vteřinách, takže jsem ani nemusel riskovat při předjíždění okolistů :) Tedy první vítězství a nejrychlejší kolo k tomu.

Nakonec celkově druhý. Příště to snad bude lepší ;)

Oficiální výsledky apod.

Nějaké fotky...

... teď asi nebudou ;) Škoda, ty gejzíry za kárama vypadaly opravdu pěkně... Snad někde něco seženu :)
Valid HTML 4.01!