Zbyněk Vyškovský - homepage
Hlavní stránka
Výlety
Modely F1
Motokáry
Software
DRT
Kniha návštěv
Kontakt atd.
Přihlásit

15-16. 6. 2002 Hořovice - Honda 390 v rámci Peugeot Cup

Hm, jen ve zkratce, na místě nás čekala nezvyklá trať vybudovaná z pneumatik a nepříjemných obrubníku, na které není radno najíždět.

Od začátku víkendu šlo všechno dobře, časy skvělé, na poslední chvíli jsem se rozhodl jet vytrvalák, a to byla chyba. Ze začátku jsem sice jezdil ve vláčku s prvními dvěma jezdci, ale po 20 minutách se uvolnila zadní osa, následovala mnohakolová ztráta v boxech. Po ní mě vystřídal Honza, po 50 minutách jej střídal Pavel, po půlhodině zůstal stát ve vracáku, protože mu uletělo zadní kolo (naštěstí jen kolo, byli tací, kterým uletěl celý kus zadní osy aj.), naštěstí se opět podařilo kolo nasadit (dalších nemálo kol ztráty), a úspěšně jsme pokračovali. Posledních cca 55 minut jsem střídal já a nějak rozumně odvez káru do cíle. No, rozumně, uvidí se později, nakolik kára přežila. V každém případě - vytrvalák už nikdy více.

V neděli se jely sprinty. Zajel jsem (ehm, lehce ještě pod vlivem alkoholu) osmé místo na startu, první start proběhl celkem v pořádku, ale příliš drsně jsme bojovali s Davidem Horrem o pozici a ve vracáku jsme šli oba do hodin. Poté jsme se dostali ke skupince tří lidí a hromadné předjížděcí manévry obvykle nedopadají dobře. David tentokrát projel, ale celý zbytek šel opět hromadně do hodin, ale naštěstí bez větších následků. Nakonec osmé místo.

Druhá rozjížďka začala hromadnou kolizí v první zatáčce, a to tak, že na mém předním kole zaparkoval jiný jezdec. Vyjížděl jsem v podstatě předposlední s velkou ztrátou, dvě kola před koncem jsem stihl ještě předjet Láďu Kyndla, ale to bylo tak vše, na co jsem se zmohl. Čas nic moc, pozici ani nevím (asi 13. ?).

Celkově tedy tragédie a jediné pozitivum může být poučení pro příště...

Oficiální výsledky apod.

Hm, snad časem.

Nějaké fotky...

Určitě budou později...
Valid HTML 4.01!