Zbyněk Vyškovský - homepage
Hlavní stránka
Výlety
Modely F1
Motokáry
Software
DRT
Kniha návštěv
Kontakt atd.
Přihlásit

07. 7. 2002 Sosnová - Honda 390 v rámci Mistrovství ČR

Třetí závod v rámci MČR se poprvé konal na autodromu Sosnová u České Lípy.

Po probléméch v Hořovicích, kde kára za víkend zpomalila téměř o vteřinu, jsem nečekal žádný dobrý výsledek a v pátek ve volných trénincích se to potvrdilo - bojoval jsem v podstatě se středem až koncem pole. První problém se ukázal býti v předních gumách, které byly zcela sjeté, ale jejich výměnou (za méně sjeté, nové nebyly!!) časy spadly jen o dvě až tři desetiny. Ještě v pátek jsem vyzkoušel tvrdost Sosnováckých gum, když jsem v první pravé zatáčce na sjetých a studených pneumatikách neodhadnul rychlost a mokrá tráva příliš káru nezbrzdila. Naštěstí to odnesl "jen" vzduchový filtr.

Přišla kvalifikace, pár změn na podvozku a s půlvteřinovou ztrátou na špičku jsem skončil sedmý. V druhé se mi podařilo ještě přeskočit Aleše Dordu a celkově tak skončit šestý. Ale ta ztráta na pole nevěštila nic dobrého.

Do závodu jsem tak startoval z vnější strany. Po zkušenostech z postartovních kolizí přechozích závodu jsem to vzal hodně ze široka, měl jsem dobrý nájezd do první zatáčky, ale uprostřed jeden z jezdců na vnitřku trošku uklouzl, já musel uhnout a vnitřkem se prohnali Aleš Dorda a Petr Šíma. Přes posledně jmenovaného jsem se brzy dostal, ale ten se nevzdal a brzy svou pozici získal zpět. Dvakrát jsem se pokusil o neúspěšný předjížděcí manévr, ale v poslední části závodu začala kára klouzat a začal jsem ztrácet. Asi čtyřikrát jsem sekal trávu v zatáčce před boxy, toho využila rychle přibližující se Hanka a v následující zatáčce šla přede mě. Naštěstí (pro mě ;) ) si podobnou chybu v posledním kole neodpustila ani ona a tak jsem v poslední dvojzatáčce svou pozici (sedmou) získal zpět.

Druhý start proběhl o něco lépe, klesl jsem jen o jednu pozici, za to opět v oblíbené zatáčce před boxy proběhl pěkný boj. Na páté pozici jedoucí Jirka Skula zatáčku nezvlád zrovna nejlépe, Aleš jej objel zleva, já ve snaze vyhnout se a neztratit rychlost jsem najel doprava ("lehce" po trávě) a ještě na konci rovinky jsme byli oba před ním. V následující zatáčce jsme ještě bojovali o pátou pozici, ale z vnějšku jsem neměl příliš velké šance. Poté přišlo několik kol, kdy jsem se se zhruba vteřinovým odstupem držel čtveřice před sebou, ale poté začla kára dost klouzat - jak se ukázalo později, uvolnil se šroub od držáku motoru, takže jsem víc než po pravé zadní pneumatice jezdil po držáku. Jak říkal dlouho za mnou jedoucí Ivan Kasl, jiskry lítaly bez ohledu na to, kudy jsem zrovna jel. Právě posledně jmenovaný mě po mnoha neúspěšných manévrech odsunul nakonec na sedmou pozici, při posledním pokusu jsem prý navíc trošku kličkoval a vysloužil si tak černobílou vlajku za nebezpečnou jízdu. Naštěstí zůstalo jen u ní a tak jsem obhájil pozici z první jízdy.

Celkově z těch dvou sedmých míst bylo šesté, příští závod se ale jede opět v Mýtě a bude to snad lepší...

Oficiální výsledky apod.

Nějaké fotky...

Páteční volné tréninky.
photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo

Sobotní tréninky a kvalifikace.
photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo

A nakonec závody...
photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo

A druhá rozjížďka.
photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo

Valid HTML 4.01!