Zbyněk Vyškovský - homepage
Hlavní stránka
Výlety
Modely F1
Motokáry
Software
DRT
Kniha návštěv
Kontakt atd.
Přihlásit

25. 8. 2002 Sosnová - Honda 390 v rámci Mistrovství ČR

Čtvrtý závod v rámci MČR se opět konal na autodromu Sosnová u České Lípy, původně se mělo jet ještě o týden dřív v Mýtě, ale to bylo kvůli povodním zrušeno (škoda!).

Jak už to tak chodí, opět se mi nepodařilo sehnat nové gumy, takže mě čekal další náročný závod na už naposled dost sjetých předcích...

V kvalifikaci jsem odkroužil zaváděcí kolo, zahříval gumy, jak to šlo, ale jak se ukázalo, bylo to k ničemu - hned v prvním ostrém kole totiž došlo ke kolizi s Vaškem Svobodou, který se vracel po výletu z trávy, v poměrně vysoké rychlosti to znamenalo osu ohlou tak, že šla rovnou do šrotu. Druhou kvalifikaci už jsem ani nestihl, takže mě čekal start z posledního (devatenáctého) místa.

První start se příliš nepovedl, neboť jezdec přede mnou si nechal příliš velký odstup a tak jsem byl po první zatáčce jen předposlední. Ovšem ve zbytku kola jsem si to vynahradil, v další dvojici pravých jsem předjel dva jezdce, podobně to probíhalo i v následujích zatáčkách prvních dvou kol, a dostal jsem se tak během chvilky na sedmou pozici. Zhruba v patnáctém kole po dlouhém stahování desetinek jsem ještě šel před Nádvorníka a nakonec to znamenalo šesté místo v cíli. Navíc v podstatě od pátého kola až do poslední zatáčky jsme sváděli tvrdé, ale čisté boje s Tomášem Křížem, takže snad poprvé za sezónu se člověk nenudil po celý závod.

Po rozhovoru s oním předposledním jezdcem mi start v druhé rozjížďce vyšel lépe, a hned v první zatáčce jsem stoupl o dvě pozice, zbytek prvních dvou kol vypadal podobně jako v první rozjíždce, krásný boj mezi třemi jezdci proběhl na rovince kolem boxů v prvním kole. Poté se situace opět uklidnila a opět následovalo 17 kol boje s Tomášem o tentokrát osmou pozici. Po drobném zaváhání jsem sice na jedno kolo klesl, ale dvě kola před koncem jsem pozici opět získal zpět a už ji nepustil. Tentokrát tedy osmé místo.

Celkově to bylo opět šesté místo...

Oficiální výsledky apod.

Nějaké fotky...

Hmm, tak že by opět ne...? :-(
Valid HTML 4.01!